Є ділянка Шляху, яку ви не зможете подолати наодинці, без провідника

Улюблений Кутхумі

7 червня 2005 року

Я ЄСМЬ Кутхумі, який прийшов до вас знову.

Я ЄСМЬ прийшов, щоб продовжити ваше навчання. І, як ви знаєте, ми намагаємося зробити все від нас залежне, щоб всі ті знання, які ви отримуєте в ході цих диктовок, легко засвоювалися вами й не викликали роздратування.

Процес вашого навчання на кшталт годівлі маленьких дітей. Ми ретельно підбираємо для вас їжу й стежимо, щоб ви не переїли й у той самий час не залишилися голодними.

Турбота про учнів є найголовнішим обов'язком Вчителя. Однак часом наша турбота про ваші душі сприймається вами як покарання або замах на вашу незалежність.

Дійсно, коли ви твердо вступаєте на Шлях, то, на відміну від очікуваного комфорту й почуття благодаті й гармонії, що супроводжують вас постійно, ви починаєте стикатися з абсолютно незрозумілими речами, які вимагають додаткового роз'яснення з нашого боку. Як тільки ми бачимо, що учень готовий і його спрямування слідувати шляхом досягає певного рівня, ми беремо цього учня під свою посилену опіку. І із цього моменту учень вже не може сказати, що він повною мірою володіє свободою волі. Тут, улюблені, криється дуже тонкий момент. Ви володієте свободою волі, але настає певний етап на вашому Шляху, коли ви змушені поступитися вашою вільною волею для того, щоб зберегти ваше просування Шляхом. Уявіть собі, що ви йдете в гори й досягли дуже небезпечної ділянки Шляху. Попереду прямовисні скелі й прірви. Ви можете рухатися як і раніше самостійно, але розумніше з вашого боку довіритися досвідченому інструкторові, провідникові, який буде керувати вашим подальшим просуванням. І ви довіряєте себе волі цього інструктора. І ви змушені підкорятися його вказівкам і рекомендаціям. Він уважно стежить за вашим рухом і підказує, куди ставити ногу й де краще змінити напрямок руху, щоб швидше досягти мети ‒ вершини Божественної свідомості.

Подібного інструктора, провідника ви можете зустріти на фізичному плані. Однак ми маємо завважити вам, що дуже чистих провідників, Учителів, яким ви могли б повністю довірити себе, на фізичному плані зустріти дуже важко. Одиниці можуть дати вам докладні наставляння про ваш Шлях, коли ви наближаєтесь до вершини. І аналогія тут повна з інструкторами-альпіністами, які здатні піднятися на найвищу вершину світу ‒ Джомолунгму. Мільярди людей населяють планету Земля в цей час, і тільки одиниці здатні піднятися на вершину Джомолунгми.

І розрізнити серед цих мільярдів людей ваших провідників дуже важко. І дуже багато людей будуть говорити вам, що вони є справжніми провідниками-інструкторами, і будуть пропонувати вам пройти в них навчання за великі гроші. І багато хто з них так само вимагатиме від вас повного підкорення вашої вільної волі волі цих самозваних вчителів.

Ще раз повторюю: дійсно, є етап на Шляху, коли ви повинні частково або повністю відмовитися від своєї вільної волі й підкорити свою волю Вчителеві. І дуже велика кількість пройдисвітів, удаваних вчителів користуються цією істиною, щоб роздобути у своє розпорядження світлі душі й користуватися їхнім світлом.

Який же вихід? Як завжди, вихід ‒ у вашому розрізненні. У вашій здатності відрізняти Світло від пiтьми. Власне, ваша основна якість, яка вам потрібна на вашому Шляху, ‒ це якість розрізнення. Потрібна дисципліна, потрібна відданість, спрямованість і сталість, але передусім потрібне розрізнення. Оскільки, коли ви вступаєте на небезпечну ділянку шляху й попереду й навколо вас тільки голі скелі, то від тієї людини, якій ви довіряєте свою вільну волю, повністю залежить ваше життя.

Тому ми заздалегідь попереджаємо вас про цю небезпечну ділянку Шляху, хоча для багатьох з вас ця важка ділянка ще досить віддалена за часом.

Як же зробити ваше розрізнення? Я думаю, що не зайвим буде повторити, що істинний Вчитель ніколи не буде присутній там, де зібрані натовпи народу. Істинний Вчитель ніколи не буде проводити своє навчання за гроші. І справжній Вчитель ніколи не буде потурати вашій гордині й вашому его. Його завданням є якраз розбити вашу гординю та ваше его.

Однак серед зазначених мною ознак ви завжди можете знайти протиріччя. Ви можете, наприклад, сказати, що Ісус давав своє Вчення натовпам. Ви можете сказати, що Ісус приймав пожертвування та жив на пожертвування.

У цьому й полягає складність вашого перебування у фізичному світі. Завжди є правило, і завжди є виключення з правила. Тому такий важкий Шлях, і тому так мало хто поки може дозволити собі слідувати цим Шляхом.

Ми можемо запропонувати вам встановити зв'язок безпосередньо з Вознесеними Сонмами. І ми даємо ці наші диктовки, щоб полегшити вам встановлення цього зв'язку. Однак ви знаєте, що рівень ваших вібрацій визначається рівнем вашої свідомості. І оскільки подібне притягується до подібного, то ви дуже просто можете вступити у взаємодію не з найсвітлішими силами, які перебувають на астральному плані, якщо рівень ваших вібрацій не дозволяє вам піднятися в ефірні октави Світла.

В остаточному підсумку все визначається вами самими. І немає жодної істоти у Всесвіті, яка б пройшла ваш Шлях замість вас. Ви можете просити допомоги, ви можете розраховувати на допомогу. Але йти ви будете самі, і вибір ви будете робити самі. Наше завдання полягає тільки в тім, щоб максимально полегшити й убезпечити ваш Шлях. І завжди пам'ятайте, що найголовніший ваш ворог і недоброзичливець ховається всередині вас самих, і це ваш плотський розум, ваше его.

Усе, що дозволяє вам позбавитися вашого его, іде вам на користь; усе, що посилює та зміцнює ваше его, не є Божественним. Тому учні, які вже досягли дуже високих ступенів досягнень, коли підходять до ділянки Шляху, що вимагає повного підкорення волі Вчителя, іноді воліють ухилитися від подальшого просування. У свідомості учня досить важко знаходить відгук та думка, що Вчитель здатний завдавати учневі біль. Учитель бачить ваші недоліки, і іноді, для того щоб допомогти вам позбавитися вашого недоліка, Учитель дає вам дуже болісний тест. А ваше его сприймає цей тест як образу чи загрозу.

Якщо ви звертаєтеся до хірурга й хірург пропонує вам зробити дуже серйозну операцію, то ви за своєю вільною волею можете погодитися на майбутню операцію або відмовитися від неї. Ви можете довіритися владі хірурга або відмовитися від операції. Ви вирішуєте це самі.

Але після того, як ви потрапляєте на операційний стіл і повністю довіряєтесь хірургу, від вас вже нічого не залежить. Ви зробили свій вибір.

Те саме відбувається, коли ви довіряєтеся Вчителеві, i істинний Вчитель проводить вам дуже болісну операцію з видалення вашого его. І ви свідомо йдете на цю операцію, тому що розумієте, що ваш подальший розвиток і саме ваше життя неможливі, якщо ви не позбавитеся вашого его зараз.

Є ділянка Шляху, яку ви не зможете подолати наодинці, без провідника. І як тільки ви підходите до цієї ділянки, з'являється Вчитель. Це відображено в мудрості: "Якщо учень готовий, то з'являється Вчитель".

Ваше завдання зробити розрізнення. І замість підйому вгору не пуститися по слизькій дорозі вниз. Причому ви не завжди можете на вашому Шляху розрізнити напрям вашого руху.

Усі рекомендації вам дані. І про всі складнощі ви попереджені. І все-таки намагайтеся завжди протягом всього вашого Шляху зберігати вашу Віру й вашу Любов. А також я бажаю вам, щоб Божественна Мудрість завжди супроводжувала вас на вашому Шляху.

Я ЄСМЬ Кутхумі.