Учення про карму бідності і багатства

Господь Сурія

26 травня 2005 року

Я ЄСМЬ Сурія, який прийшов знову з Великого Центрального Сонця для зустрічі з вами через цього Посланника.

Я ЄСМЬ прийшов з метою довести до вашого відома важливе Вчення про карму і її перетворення.

Якщо ви будете розглядати Землю з погляду Великих Істот Світла, які перебувають у вічності, то вся планета, і все, що вас оточує, і ваші чотири нижніх тіла становлять собою не що інше, як карму. Божественна Енергія, що витрачається індивідуумами, які прийняли на себе втілення та які підлягають у цьому космічному циклі перебуванню на нижчих, щільних планах цього Всесвіту, ця Божественна Енергія, проходячи й відбиваючись у свідомості індивідуумів, які перебувають у втіленні, ущільнюється та створює навколишній матеріальний світ.

Цей світ поступово виявляється з невиявленого стану, створюючи для вас гігантську сцену. І ви втілення за втіленням приходите на цю сцену, щоб грати свої ролі.

Тому, за великим рахунком, можна сказати, що весь навколишній світ є кармою, або затверділою енергією ваших неправильних дій, думок і почуттів.

Однак ви навіть зі свого життєвого досвіду, отриманого вами в цьому житті, можете  усвідомити, що ви навряд чи зможете чомусь навчитися, якщо не будете щось реально робити у вашому житті. Ви вчитеся постійно, і ви постійно набуваєте життєвого досвіду, коли перебуваєте у втіленні. Ви не можете цього не робити, тому що ви перебуваєте у матеріальному світі для того, щоб пройти навчання, щоб набути необхідного досвіду.

І коли ваша свідомість досягне необхідного рівня, то ви зможете за допомогою своєї свідомості керувати станом навколишнього світу. Ви зможете перетворювати навколишній світ, пропускаючи Божественну Енергію крізь свою істоту, і оскільки ваша свідомість матиме досить високий рівень, то ваші вібрації будуть також досить високі. І, накладаючи свої вібрації на навколишній світ, ви зможете перетворювати фізичний світ і дедалі більш наближати його до Божественного зразка.

У цьому й полягає гігантська ліла, гра Господа. Маючи присутність у кожному з вас, Господь спочатку створює ілюзію, потім згортає її. Це подібно до того, як дитина зводить з піску замок і потім руйнує його, і будує інший, досконаліший замок. І щораз її творіння стає дедалі більш досконалим, дедалі більш наближається до досконалості й щоразу перевершує за досконалістю кожне попереднє творіння.

Ви подібні до богів, і ви так само у своєму житті маєте можливість творити й створювати досконалі зразки.

Деякі індивідууми вважають за краще йти своїм власним шляхом і будують своє життя та дійсність, що навколо них, за стандартами, далекими від досконалості. Бог дозволяє вам експериментувати. І ви самі зможете рано чи пізно переконатися, що з того, що ви створюєте, має красу, гармонію, укладається в досконалі рамки, а що є убогим, потворним і повинно бути перетворено.

Тому якщо ви віддаєте перевагу у вашому житті керуватися низькими стандартами й небожественними орієнтирами, то вам дозволяється це робити.

Ви перебуваєте у вашому світі для того, щоб вчитися відрізняти Божественні зразки від їхніх потворних копій. І ви повинні навчитися проводити ваше розрізнення в будь-якій сфері вашого життя. В умовах дуального світу все здається двоїстим, і те, що здається добрим, може виявитися поганим, а те, що здається поганим, може надати неоціненну допомогу для розвитку вашої душі.

Тому рекомендується ніколи не судити вашим плотським розумом. Найостанніший жебрак (за мірками вашої свідомості) може виявитися духовним багатієм, який воістину володіє безцінними скарбами свого каузального тіла. І цей індивідуум навмисно прийшов у втілення, щоб отримати досвід жебрацького існування, тому що всі його царські втілення не дали йому можливості в минулому набути подібного досвіду. Прийняти у своїй свідомості злиденне існування та змиритися з ним – це дуже високе духовне досягнення. І багато які високі душі, коли приходили у втілення, розуміли, наскільки цінний такий досвід, і добровільно відмовлялися від свого майна й свого соціального статусу й ставали жебраками. Ви знаєте багато прикладів з описаної історії. Я згадаю тільки Франциска Асизького й Гаутаму Будду.

І якби ви зустріли в лісі сидячого Гаутаму в його період випробувань, то ви, напевно, подумали б, що це нічого не значущий, не вартий вашої уваги жебрак. І ви б помилилися та втратили можливість отримати спілкування з якнайбільшим і древнім духом.

Тому такий потрібний для вас дар розрізнення.

І інший приклад. Ви знаєте про тих людей, які мають велике багатство. А чи знаєте ви, що багато хто з них отримав це багатство як найбільше випробування? І чи знаєте ви, як важко їм нести тягар свого багатства?

Але можу вам сказати, що як серед дуже багатих людей, так і серед дуже бідних людей є високі душі і є душі, які протягом довгого часу ухиляються від Божественного Шляху, призначеного кожній душі.

Контрасти вашого світу й прірва, яка розділяє багатих і бідних, говорять про незбалансованість карми вашого світу. І в той самий час це створює дуже хороші умови для розвитку ваших душ.

Так, улюблені, ваша карма, як це твердження не здасться вам дивним, створює для ваших душ дуже хороші умови для розвитку.

Карма є для вас тренером, який постійно дає вам навантаження та не дозволяє розслабитися. Таким чином, ви постійно перебуваєте в хорошій формі, і ви готові до постійного перевершення себе й напрацювання Божественних якостей.

І велике багатство, і велика бідність є наслідком великої карми. Але буває так, що людина сама заробила цю карму, а буває так, що індивідуум добровільно взяв на себе цю карму, щоб відпрацювати її в цьому втіленні й тим самим полегшити карму людства.

Треба розрізняти.

І найкращим для вас ставленням до багатства й до бідності буде однаково рівне, спокійне ставлення і до розкошів, і до злиднів.

Найголовнішим є стан вашого розуму. І якщо ви однаково сприймаєте і бідність, і багатство, то це говорить про вашу неприхильність до зовнішніх проявів. Ви повинні розвивати в собі якість неупередженого ставлення до людей, які оточують вас.

Ні багатство, ні злидні не свідчать про розвиток душі, але ваше ставлення до багатства й до злиднів свідчить про рівень ваших духовних досягнень.

І коли більшість людства у своїй свідомості буде правильно ставитися до питання бідності і багатства, то це буде знаком того, що людство відпрацювало цей вид світової карми. І на Землі не буде більше ні багатих, ні бідних.

Тому, якщо сказати чесно, то багатство одних і бідність інших є просто одним з наслідків вашої недосконалої свідомості. І, подолавши у своїй свідомості цю недосконалість, ви не будете більш у своєму житті стикатися ні із зайвою бідністю, ні з надмірним багатством.

Тому ні боротьба з багатими, ні боротьба з бідними не має ніякого сенсу.

Має сенс тільки ваша боротьба з вашою недосконалою свідомістю, яка заперечує бідність і спрямовується до багатства.

І ні багатих, ні бідних більше не буде, коли свідомість більшості людства виробить правильне ставлення до бідності і багатства.

Коренем вашої бідності й коренем вашого багатства є карма вашої надмірної прив'язаності до речей цього світу. Ви можете добровільно взяти на себе цю карму для відпрацювання або напрацювати цю карму неправильним використанням Божественної Енергії в попередніх втіленнях.

І все, що вас оточує, є наслідком вашої карми й карми людства. Будь-яка якість, будь-який прояв цього світу, будь-яке почуття та будь-яка думка. Але все це створює той фон, ту сцену, які дозволяють вашій душі пройти найбільш якісне навчання та розвинутися.

Вам може здаватися ваше життя зовсім безвихідним. Але, може бути, для вас буде великою втіхою, якщо я вам скажу, що багато Істот Світла заздрять вам, що ви маєте такі хороші умови для розвитку ваших душ. І багато хто з них із задоволенням помінявся б з вами місцями, якби це було дозволено Божественним Законом.

Тому вашим завданням буде набути ширшого погляду на розвиток вашої душі й у цілому на розвиток всього людства й всього Всесвіту.

І я буду радий, якщо моя сьогоднішня розмова буде сприяти зміненню вашої свідомості у правильному напрямку.

Я ЄСМЬ Сурія,
і я шлю вам свій привіт з Великого Центрального Сонця.