Міняйте вашу свідомість, міняйте ваше мислення, міняйте ваш спосіб життя

Улюблений Ланелло

24 травня 2005 року

Я ЄСМЬ Ланелло, який прийшов до вас знову через цього Посланника. Сьогодні я маю дати вам деяке Вчення, яке, сподіваюся, буде вам корисне саме на цьому етапі вашого пізнання Божественної реальності.

Ви знаєте, що ваше пізнання Божественної реальності є процесом поступовим. Ви не можете відразу усвідомити всю повноту Божественної Істини. Це буде подібно до того, як коли б ви спробували напхати у глиняний посуд, що має малу ємність, об'єм більший, ніж він здатний вмістити. Посудина може тріснути. Тому, коли ви вашою зовнішньою свідомістю усвідомлюєте якесь поняття, учення, знання, то ви не можете вмістити відразу весь обсяг цього знання.

Ваша свідомість повинна зазнати процес поступового змінення і перетворення. У такому випадку процес пізнання Божественної Істини пройде для вас більш-менш безболісно.

Багато речей, які притаманні Божественній реальності, отримані вашою людською свідомістю, можуть викликати відторгнення та неприйняття. Вся справа в тім, що людська свідомість існує в певних часових і просторових рамках і обмежена цими рамками. Коли ви зможете у своїй свідомості долати часові і просторові рамки, діапазон вашого сприйняття Божественної реальності розшириться. Однак доти ви отримуєте крихти знання, і навіть ці крихти, якщо вони не збігаються з раніше отриманими вами знаннями з інших джерел, можуть викликати неприйняття та навіть агресію.

На жаль, діапазон сприйняття дійсності вашою свідомістю дуже сильно обмежений. Але це не було б настільки серйозною перешкодою, і можна було б поступово давати й давати нові знання, розширюючи межі вашого сприйняття світу. Однак людство схильне у своїй свідомості приймати багато речей за догму й будь-яке відхилення від цієї догми розглядати як блюзнірство й віровідступництво. Уся справа в сутінках вашої свідомості. Коли ваша свідомість заглиблена в невігластво, то ви схильні до засудження всього, що не відповідає вашим раніше отриманим уявленням і розумінню. Єдиними ліками від невігластва є Світло знання. І подолання ваших внутрішніх бар'єрів, і внутрішніх блокувань, і внутрішніх перешкод завжди було головним і першочерговим завданням для духовних шукачів.

Якщо ви неупередженим поглядом подивитесь на історію людства, і особливо на історію релігії, то ви можете зрозуміти, що більшість конфліктів, серед яких і конфлікти на релігійному ґрунті, були викликані тим, що люди не схильні були приймати точку зору інших людей і не схильні були докладати зусиль до пошуку спільних підходів щодо того чи іншого питання.

Кожен визнавав тільки свою точку зору і не зважав на точку зору іншого.

Тому першочерговим завданням вашого часу є пошук спільних точок дотику між будь-якими релігійними течіями, будь-якими новими вченнями.

Завданням є піднятися вище обмежень, властивих будь-якій релігійній системі. І головною та відправною точкою у створенні мостів і переправ між різними точками зору буде визнання того простого факту, що людство на нинішньому етапі розвитку не здатне з вірогідністю 100% описати всю повноту Божественної Істини. Ви можете для початку погодитись, що немає злого наміру в тім, що хтось розуміє Божественну Істину так, а хтось розуміє Божественну Істину інакше. Зрештою, кожен індивідуум унікальний, і він розглядатиме все під своїм кутом зору.

І дуже важливим буде визнання того, що інші люди мають право по-своєму заломлювати Божественну Істину. Дуже важливою на цьому етапі буде якість толерантності, віротерпимості. Саме відсутність толерантності, віротерпимості слугує причиною такого страшного явища, як тероризм. Саме догматизм і нетерпимість до точки зору іншого призводять до розпалювання релігійного екстремізму й ворожнечі.

Подумайте, чи так важливо наполягати на тім, чия релігія правильніша, якщо будь-яка існуюча релігійна система не відображає всієї повноти Божественної Істини й на кілька відсотків?

Божественна Істина існує незалежно від свідомості людей. І ми всі є дітьми в питанні пізнання Божественної Істини. Як тільки ви починаєте наполягати, що ваше розуміння Божественного устрою є найбільш вірним і досконалим, то тим самим ви повністю перекриваєте собі можливість пізнання Божественної Істини. Подумайте, чи не є подібна нетерпимість до точки зору інших людей проявом гордині й тих якостей, які притаманні его, або нереальній частині вас самих.

Тому всі релігійні суперечки, війни, конфлікти, будь-які прояви релігійного фанатизму, екстремізму й нетерпимості мають у своїй основі всього лиш егоїстичні стремління окремих індивідуумів, які стоять на чолі релігійних сект, груп і навіть цілком традиційних і відносно старих релігій, таких як християнство, іслам та інших.

Повірте мені, що Божественна Істина не має найчастіше нічого спільного з тими уявленнями, догмами й настановами, які характерні для більшості, якщо не для всіх релігій світу.

Тому одним з основних завдань, яке покликана була вирішити створена мною за допомогою Владик у минулому столітті організація Саміт Лайтхауз, було саме розширення свідомості людей до розуміння загальної суті, яка стоїть за будь-якою релігією та церковною догмою. І дати вам уявлення, що найголовнішим є ваші особисті взаємини з Богом, ваш власний розвиток у Богові, ваше розуміння Божественної Істини. Це ваша творчість, ваш розвиток, ваша духовна робота. І жодна релігійна система не може вам замінити вашого безпосереднього містичного досвіду, вашого спілкування з Вищою частиною вас самих і вашого спілкування з Вознесеними Сонмами.

Однак як тільки була створена нова організація, відразу ж налетіли з усіх боків сили, які своїм основним завданням бачили проголошення нової,  щойно виниклої віри, абсолютно вірної та непогрішної, даної на наступні 2000 років.

Улюблені, такого жахливого й швидкого спотворення принципів, закладених мною в основу організації Саміт Лайтхауз, не очікували навіть Владики, які спонсорують цю організацію. І, звичайно, ні вони, ні я не хочемо надалі мати нічого спільного із цією організацією та її лідерами.

Божественна Істина приходить на Землю, не питаючи дозволу в будь-яких релігійних лідерів і керівників. Божественна Істина проростає в серцях людей, і не мають великого значення ваша посада, ваш соціальний стан і ваш соціальний статус.

Нам набагато простіше знайти шлях до сердець самих звичайних людей, які не обтяжили себе ніякими релігійними догмами й правилами, ніж намагатися, щоб нас почули крізь церковні регалії та церковне вбрання релігійні лідери, які обвішали себе догматичним багажем.

Шлях до Бога завжди лежить тільки всередині вас, у ваших серцях. І почути голос Бога ви можете в тиші свого серця. Тому вашим основним завданням буде слухати ваше серце. Вчитися слухати себе, Вищу частину вас самих. І поступово відмовлятися від всього, що обтяжує вас і перешкоджає встановленню цього зв'язку.

Ви самі робите вибір між всіма речами цього світу й вашою можливістю почути тихий внутрішній голос всередині вас.

Будьте чесні із собою. Запитайте себе щиро, чи готові ви відмовитися від прихильності до всього, що вас оточує у вашому світі, до сім'ї, роботи, майна, ваших звичок, включно з переглядом телевізора й прослуховуванням радіопрограм, палінням, пустопорожніми розмовами з друзями й знайомими? Чи готові ви відмовитися від прихильності до всього цього й отримати в обмін тільки одне ‒ зв'язок з реальною частиною вас самих? Не лукавте перед собою.

Якщо є щось зовні вас самих, що являється для вас більше значущим, ніж зв'язок з Вищою частиною вас самих, то ваш час іще не настав. Але, може бути, вам все-таки варто трохи посунути ту частину вас самих, яка не хоче виходити на Світло, яка перешкоджає вашому розвиткові й духовному зростанню?

Якщо ви самі за своєї ініціативи не почнете позбавлятися цієї нереальної частини вас самих, то ви все одно будете змушені зовнішніми умовами розстатися зі своїм его. І чим більше ви будете чинити опір, тим драматичніше можуть розгорнутися події вашого життя, щоб ви нарешті встали на шлях духовного розвитку.

Я дав вам сьогодні дуже багато важливої інформації. І я сподіваюся, що ви будете не тільки роздумувати над нею, але й почнете у вашому житті, нарешті, керуватися принципами істинної віри, а не релігійними догмами й правилами. Будь ласка, робіть розрізнення у вашому серці й не дозволяйте обдурювати себе тим людям, які кажуть, що піклуються про спасіння вашої душі. Тільки ви самі є тією людиною, яка здатна спасти свою душу. І спасіння вашої душі ви не купите ні за які гроші в жодній крамниці світу.

Міняйте вашу свідомість, міняйте ваше мислення, міняйте ваш спосіб життя, поступово звільняючись від всього, що ніяк не сприяє вашому духовному просуванню.

Я ЄСМЬ Ланелло,
і я був радий нашій сьогоднішній зустрічі.