Учення про практику медитації

Амiтабха

18 травня 2005 року

Я ЄСМЬ Амiтабха Будда, який прийшов до вас через цього Посланника.

Багато людей на Заході не чули про мене. Я відомий на Сході як один з п'яти Дхiані Будд.

Я покликаний служити на одному з таємних Променів. Ви можете закликати мене, коли вас долають людські пристрасті. Будь-яка людська пристрасть може бути подолана. І ви приходите у втілення для того, щоб подолати ваші пристрасті, позбавитися ваших пристрастей.

Переважно, усі пристрасті тісно пов'язані зі зловживанням вашою сексуальною енергією. І всі ваші спотворення на моєму Промені пов'язані або з незадоволенням своїх бажань, або із зайвими бажаннями.

Моя чакра розташована між чакрою основи хребта й чакрою сідниці душі. І ця чакра пов'язана з вашим Я Христа.

Я навчаю практиці медитації, як того, що може звільнити вас від людських бажань і пристрастей.

Тому я буду вважати, що завдання сьогоднішньої бесіди буде виконано, якщо ви засвоїте деяке розуміння значення практики медитації та приймете рішення здійснювати цю практику у вашому житті.

Завдання та мета будь-якої медитації − досягти стану бездумності. Повного спокою розуму.

Коли  вам  вдається  заспокоїти  ваш  розум, ви приводите в гармонійний стан ваші внутрішні почуття. Ви балансуєте вашу внутрішню природу й заспокоюєте свої бажання.

Доти, поки ваша свідомість зайнята  предметами, що оточують вас у фізичному світі, ви не зможете підвищити свою свідомість до тих висот, котрі дозволять вам увійти в інший − реальний − світ і перебувати в ньому.

Будь-яка медитативна практика спрямована на те, щоб досягти такого рівня вашої свідомості, який дозволить вам вийти за межі вашого світу.

Коли ви набуваєте медитативної здатності, то ви отримуєте доступ до енергій і знань Вищих світів.

У кожного з вас досягнення в царині медитації можуть різнитися одне від одного. Ви можете досягати різних сфер і отримувати різні уявлення про Вищi світи. Проте основним у вашій практиці буде вплив на вашу свідомість енергій тонкого світу. Це відбувається непомітно для вашої зовнішньої свідомості. Ви просто отримуєте можливість перебувати у світах з вищими вібраціями, і ви насичуєтесь енергіями цих світів. Ваша свідомість плавно змінюється під впливом високих вібрацій Вищих світів. Вам не треба знати весь механізм, як це відбувається.

Можна порівняти дію енергій Вищих світів на вашу свідомість із впливом сонця на вашу шкіру. Ви просто підставляєте себе ласкавим променям сонця, і ваша шкіра набуває гладкості й засмаги.

Так само ваша свідомість розгладжується під впливом тонких енергій, позбавляється своїх недоліків і набуває витонченості, необхідної для сприйняття нової інформації. Ваша свідомість розширюється, і зникають бар'єри, які заважали вам сприймати очевидні істини раніше.

Звичайно, медитативна практика вимагає значного часу й досвідченого наставника поруч.

Багато вчителів на Сході, які оволоділи практикою медитації, набирають учнів і навчають їх за допомогою тих способів, якими вони оволоділи самі.

Багато років ідуть на те, щоб оволодіти практикою медитації. Однак це найкоротший шлях, який може привести до розширення вашої свідомості, і я не знаю іншого шляху, який був би настільки ж ефективний.

Історично склалося так, що західна частина людства не отримала доступу до медитативної практики. На Заході більший упор робиться на молитву.

Однак найкращі молитовні практики якраз і приводять до того, що людина полишає свою зовнішню свідомість, підвищує свої вібрації та входить у прямий контакт із вищими сферами. При цьому відбувається прямий обмін енергіями з Вищою частиною вас самих і з Вищими світами.

Однак молитва, несучи смислове навантаження, часто не дозволяє вашому розумові відірватися від навколишнього світу.

Є практика багаторазового повторення коротких молитов. Доведене до бездумності й автоматизму повторення молитов має такий же вплив, як практика читання мантр. Сама по собі така практика дуже цінна. Але її можна розглядати тільки як підготовчий етап до медитації.

Чому вам потрібний досвідчений наставник або вчитель під час ваших медитативних вправ?

Ви знаєте, що невидимий світ має різні частоти вібрацій. Він розділений на шари подібно до листкового пирога. І небезпека полягає в тім, що ви можете потрапити під вплив не дуже високих енергій і вступити в контакт із недружніми сутностями. І ці сутності можуть вас навчити не найкращому й наситити вас не найкращими енергіями.

Усе залежить від початкового, уже досягнутого вами рівня свідомості. Якщо ви входите у стан медитації в дуже хорошому стані рівноваги, сповнені Божественності й настроєні на Божественний лад, то ви, швидше за все, потрапите під вплив високих вібрацій і чистих енергій.

Якщо ж ви розпочинаєте медитацію, сповнені егоїстичними бажаннями й схильностями, то, швидше за все, ви в ході медитації отримаєте тільки посилення своїх негативних рис.

В остаточному підсумку все визначається тим, наскільки ви здатні подолати й приборкати ваше его перед початком медитації.

Тому будь-яка медитативна практика так само, як все у вашому світі, може носити двоїстий характер, і одержуваний вами ефект визначається повністю вашими мотивами й внутрішніми прагненнями. Якщо ви розпочинаєте медитацію для того, щоб оволодіти способами, що дозволяють вам контролювати людей або набути здiбностей, які дозволять вам зайняти привілейоване становище у вашому світі, то в ході ваших медитацій ви будете творити карму. Тому що ви будете використовувати Божественну енергію для прославляння свого его.

Розпочинати будь-яку медитативну практику треба тільки в цілковитій покорі перед Волею Бога й у трепеті перед Його могутністю.

Тільки тоді, коли ваш мотив чистий і ваші бажання чисті, ви зможете підняти свою свідомість до таких високих вібрацій, що ви отримаєте доступ до досконалих Божественних енергій, які будуть ліпити з вас нову людину, Божественну за своєю суттю.

І чим більше в такому випадку часу ви будете проводити в медитації, тим дедалі більш ваші вібрації будуть наближатися до досконалих Божественних зразків.

Не бійтеся в такому випадку надто відірватися від вашої дійсності. Тому що, як тільки ви вийдете з медитативного стану, ваша свідомість опуститься на ваш план зі швидкістю швидкісного ліфта. Знадобиться ще деякий час, і ви знов набудете здатності розуміти, де ви перебуваєте.

На самому початку вам буде важко переносити такі зміни вібрацій. Ви повною мірою відчуєте на собі цей стан пірнання. Спочатку ви скидаєте із себе всі свої думки й почуття та пірнаєте у вищу реальність. Потім ви поступово повертаєтесь із цієї реальності у ваш світ, знову вбираючись у ваші земні думки й почуття.

Подібна практика дозволить вам постійно усвідомлювати себе тим, хто перебуває водночас у двох світах. Як і будь-яка інша практика, практика медитації вимагає від вас сталості й регулярності ваших занять. Ідеально було б, якби ви приділяли цій практиці 1,5-2 години щодня.

Однак якщо умови вашого перебування у фізичному світі поки не дозволяють вам цього, то ви можете почати свої медитативні заняття із щотижневих занять. Але вам потрібна регулярність ваших занять і спрямованість.

Я знаю, що багато хто з вас проводить у молитвах до години й більше в день. Може бути, вам має сенс частину того часу, який ви приділяєте молитві, присвятити медитативнiй практицi. Скажімо, хвилин 15-20.

Ваше Вище Я завжди знає, що в цей момент є найбільш важливим і необхідним для розвитку вашої душі. Тому прислухайтеся до своїх внутрішніх відчуттів. Щоб не вийшло так, що ви позбавите себе такої необхідної вам молитовної практики й не здатні будете отримати якісну медитацію за своїми внутрішніми обмеженнями.

Сьогодні я торкнувся дуже важливих питань, пов'язаних із практикою медитації. І я буду радий, якщо комусь із вас мої наставляння допоможуть. Насправді є дуже багато людей, які прийняли втілення на Заході, але в минулому мали багато втілень на Сході, де вже володіли повною мірою медитативними практиками. У такому випадку вам необхідно просто трохи підштовхнути свою свідомість, щоб згадати ті навички, які ви вже мали в минулому. Ось до цих людей, здебільшого, я і звертався сьогодні.

Я ЄСМЬ Амітабха.