Задум Бога для Росії − це Община Святого Духа

Микола Реріх

9 травня 2005 року

Я ЄСМЬ Микола Реріх, який прийшов до вас через цього Посланника.

Я прийшов у цей знаменний день, коли не тільки Росія, але й весь світ святкують перемогу у Другій Світовій війні.

Я хочу дати вам своє бачення тих подій, свідками яких ви стали в минулому столітті.

Я хочу вам дати свій погляд на ці події, який я набув після мого вознесіння. І, можливо, деякі висловлені мною сьогодні думки вам здадуться такими, що йдуть врозріз з думками, висловленими мною під час мого втілення, або йдуть врозріз з тими думками, які ви почерпнули з диктовок Владик, даних через інших Посланників.

Я буду намагатися донести до вас плід моїх роздумів про Росію. І вам судити, брати мої думки за основу вашої діяльності або ігнорувати їх.

Ви знаєте, що я дуже любив Росію та дуже переживав, що не міг бути присутнім фізично більшу частину свого життя на території цієї країни.

Якби наша місія, розпочата нами у 20-х роках минулого століття за дорученням Владик, удалася, то весь хід історії Росії та весь хід світової історії міг би бути іншим. Я кажу про місію з вручення священної скриньки й Послання Махатм тодішньому уряду Радянської Росії.

Наша місія не вдалася, і спроба сил Світла вплинути на ситуацію в Росії була відкладена на невизначений час. А новій спробі завадила моя смерть. Ви знаєте, що я всім своїм серцем линув до Росії після перемоги, здобутої в тій страшній війні.

Я хотів би дати свої роздуми про ситуацію в Росії, базуючись не на зовнішніх подіях, а на подіях внутрішніх, які стояли за всім тим, що сталося в Росії в минулому столітті. Революція, розстріл царської сім'ї, громадянська війна, Велика Вітчизняна війна, нова революція та влада еліти, яка встановилася зараз.

Тільки дві сили стоять за всіма цими подіями. Дві сили, взаємодія яких, коли не може бути гармонійною, призводить до страшних потрясінь і мільйонів втрат людських життів.

Одна сила, що примножує ілюзію, і інша сила, яка спрямована на згортання ілюзії.

Ви можете називати ці сили силою Добра і силою Зла, але це не буде повністю правильно. Тому що ідеї Добра, Загального Блага, якщо вони підпадають під владу сил, які творять ілюзію, перетворюються у свою повну протилежність. І ідеї зла, якщо вони підпадають під дії світлих сил, також перетворюються у свою повну протилежність.

Ви знаєте, що світом рухають ідеї, і ідеї реалізуються у світі через людей.

Тому, якою б не була ідея, якщо немає виконавців цієї ідеї, то вона не здійсниться. І якщо ідея сама по собі хороша, але виконавці ідеї гнилі зсередини, гнилі у своїй свідомості, то й ідея спотвориться до невпізнанності й перетвориться на свою повну протилежність.

А енергія в цей світ приходить тільки через людей. Енергія, Божественна Енергія надходить у цей світ через серця людей. Тому ви самі керуєте тим, куди ви спрямовуєте свою енергію.

Ви знаєте, що ми підтримували ті перетворення, які почалися в Росії після революції. І багато хто бачить протиріччя в цьому. Дозвольте мені дати деякі пояснення.

Ідея  Общини, Общини Святого Духа, як найбільш вірного й справедливого способу управління суспільством, підтримувалася мною завжди. Ви можете прочитати про це у книгах Агні Йоги.

Однак якщо ідея Общини реалізується людьми, які підпали під вплив сил пiтьми, то зі здійснення цієї ідеї нічого доброго не вийде. Тому ми покладали надію на інтелігенцію, на тих людей, хто здатний був, змінивши свою свідомість, уплинути на хід історії, не беручи участь безпосередньо в управлінні, але побічно − через мистецтво, науку, освіту, систему охорони здоров'я.

Ми бачили, що це можна було зробити. Але ті люди, які скористалися ідеєю общини, щоб прийти до влади й скористатися плодами цієї влади, зробили все, щоб всі галузі суспільного життя були пройняті правильними, але абсолютно нежиттєздатними гаслами, тому що відкидалося головне, що мало лежати в основі будь-якої общини, − зв'язок з Iєрархією та Божественне служіння.

Тому ми спостерігали страшного монстра, який існував протягом всього 20 століття в Росії. Змія з мордою лева. І зараз ми спостерігаємо звіриний оскал цього монстра.

І руки опускаються, і немає розуміння у свідомості найбільш просвітленої частини суспільства про подальший шлях.

Завмерла Росія. Неначе зупинився час. Нічого не міняється. Та й змінилося б, але не знають, у який бік рухатися.

І те, що відбувається зараз, є розгулом сил, які сприяють ілюзії. А ви знаєте, що відповідно до Божественного задуму, цим силам небагато вже залишилося часу мати владу. Ось вони й розлютилися наостанок. Ось вони і злобують, і втратили всякий сором, і відкинули будь-яку мораль і етичність.

Велике випробування проходить Росія. Ви знаєте, що Бог любить Росію, і Бог посилає своїм улюбленим найважчі випробування, тому що у випробуваннях ми зростаємо, і у випробуваннях міцніє Дух наш. І ті, хто плаче й пхикає, і каже, що пропала Росія, просто підпали під вплив сил ілюзії.

Ваш Дух, ваша Божественність, Бог всередині вас − це те, на що ви повинні звернути свою увагу.

Ви по правді є велетнями Духа, і ті колоси на глиняних ногах, що оточують вас і правлять у Росії зараз, розваляться та розпадуться на частини, варто тільки богатирям повести плечем.

Задум Бога для Росії – це Община Святого Духа, заснована на принципах Божественності, Божественної свободи, демократії та турботи про кожного общинника.

І ця Община не буде проголошена зверху й не буде встановлена ​​в ході чергового перевороту або революції. Божественний Шлях − це шлях поступових змінень у свідомості людей. І змінення в людській свідомості, коли вони охоплюють значний відсоток населення країни, здатні привести до досконалого Божественного дива.

Найдосконаліша форма правління не втримається, якщо вона не буде знаходити відгук у свідомості й серцях людей.

Тому першочерговим вашим завданням є створення Общин Святого Духа повсюдно в кожному місті й у кожному селі.

Збирайтеся. Читайте книгу "Община". Читайте книги "Агнi  Йога". Вони дані вам.

Розмірковуйте над тими принципами, які мають лягти в основу Общини.

Несіть цей образ світові через інтернет, через освіту дітей.

Ви повинні наситити всю країну ідеєю нового управління, ідеєю Загального Блага й Добра.

Я кажу вам, що всі Сонми Небесні чекають ваших дій, щоб надати вам всю допомогу.

Немає нічого нового в ідеї Общини. І справа за малим. Треба просто взяти й організувати Общину прямо там, де ви перебуваєте зараз. Почніть цю роботу, улюблені.

Подумайте, чому такий опір завжди викликала ідея Общини у всьому світі? Чому ідея Общини ніяк не може пустити свої корені в жодній країні світу? Тому що це новий спосіб управління, який повинен прийти на зміну існуючому способу управління. І ті, хто перебуває при владі, дуже добре розуміють, що разом з Общиною настане кінець їхньому маніпулюванню, їхньому фінансовому контролю, їхньому управлінню. Тому що вони можуть управляти, тільки засновуючи свою владу на низьких, тваринних інстинктах людей. І вони нічого не здатні протиставити Божественній людині, яку підтримують всі Небеса.

Подумайте над тим, як дати знання новому поколінню, подумайте над тим, як створити Общини Святого Духа. І найголовніше ваше завдання на найближчий час – це об'єднання. Об'єднання всіх світляків не на принципах боротьби проти зла, а на принципах любові, допомоги, милосердя та жалю.

І навіть тоді, коли ви самотні й навколо вас немає нікого, з ким би ви могли об'єднатися в Общину, знайте, що ви вже є Общиною Святого Духа, якщо ви будуєте своє життя та всі взаємини з людьми, які вас оточують, на принципах Загального Блага, Добра й Любові. І там, де перебуваєте ви, усі Сонми Небесні приходять, щоб охоронити ваш шлях.

Община, Благо, Добро прийдуть з ваших сердець. Ваше завдання − просто відкрити свої серця та допустити в них Божественність.

Очі бояться − руки роблять. Дорогу здолає той, хто йде.

Я ЄСМЬ Микола Реріх.