Увесь сенс молитовної практики ‒ у підвищенні вашої свідомості

Падмасамбхава

23 квітня 2005 року

Я ЄСМЬ Падмасамбхава. Чи знаєте ви мене?

Я ЄСМЬ прийшов через цього Посланника, щоб трохи розповісти вам про ту справу, яку я здійснював під час мого втілення на Землі.

Я прийшов на Землю більше тисячі років тому. Я був народжений розумом. Я ЄСМЬ народжений з Лотоса Розуму.

Мій рівень досягнень Будди дозволив мені прийти в цей світ у такий спосіб.

О, ви можете мені не вірити. Багато див відбувається на Землі, але якщо ви не вірите цим дивам, то цих див для вас не існує.

Ви вірите тільки тому, що бачите на екранах своїх телевізорів і на екранах своїх комп'ютерів.

Те, що нереально, ви сприймаєте як реальність, а те, що реально, ви не можете сприйняти.

Ви станете Буддою, коли у вашій свідомості відбудеться зворотний процес: ви будете сприймати Божественну Реальність, але перебувати серед ілюзії та усвідомлювати всю ілюзорність вашого світу.

Я ЄСМЬ приходив на Землю, щоб затвердити основи тієї віри, яка названа буддизмом, оновити цю віру й зміцнити її. Це була моя місія. І я радий наданій мені можливості звернутися до людей, які здебільшого не належать до буддистiв.

Насправді кожен з вас дуже просто може стати буддистом. Вам достатньо у своєму серці прийняти рішення ніколи не шкодити жодній живій істоті на Землі, і вам необхідно взяти на себе зобов'язання допомагати всім живим істотам на Землі. І якщо ви готові виконати ці дві обіцянки, то ви можете із сьогоднішнього дня вважати себе буддистами.

Я прийшов до вас напередодні свята Весак, повного місяця в Тельці. І я прийшов затвердити основи буддизму у ваших серцях так само, як я приходив із цією місією більше тисячі років тому. Нічого не змінилося у світі. Світ як і раніше перебуває в ілюзії та не поспішає розстатися з ілюзією.

Ваша молитовна практика повинна мати спрямованість. Якщо ви молитеся без належного стремління, то ви даремно витрачаєте час. І якщо вас під час того, як ви молитеся або медитуєте, відвідують думки про те, яку велику роботу ви робите для людства, то ваша молитва стає безглуздою.

Під час молитви ви повинні повністю залишити свою людську свідомість. Як ви можете розмовляти з Богом, якщо ви не піднялися до тієї висоти у своїй свідомості, коли Бог буде здатний вас почути? Якщо ви розмовляєте між собою, то ви турбуєтеся про те, щоб підійти ближче, і людина, до якої ви звертаєтеся, могла вас почути. Чому ж під час розмови з Богом ви не турбуєтеся про те, щоб Бог вас почув?

Бог розмовляє з вами мовою серця, і Він розмовляє з вами у вашому серці. Тому під час вашої молитви ніщо не має відволікати вашу увагу. Ви повинні бути повністю зосереджені на вашому серці, на відчуттях у своєму серці.

Вам навіть не обов'язково вимовляти при цьому слова молитви. Ви просто поєднуєте свою свідомість зі свідомістю Бога. Ви підвищуєте свою свідомість до рівня вашого Вищого Я. І ви ‒ у Богові.

Увесь сенс молитовної практики – у підвищенні вашої свідомості. Якщо ваші губи й ваш язик вимовляють слова молитви, а ваш розум у цей час блукає околицями, спостерігаючи, чим займаються інші люди, то краще вам залишити молитву. Ви займаєтеся безглуздою справою. Молитва – це спілкування з Богом, а не вправа для язика. Ви знаєте, що в буддизмі є відмінність у розумінні Бога. Але, якщо під Богом ви будете мати на увазі Вищий Закон, Абсолют, Вищий Розум, то ви вже майже стаєте буддистом.

Як дивно спостерігати, коли люди своєю людською свідомістю судять, який є Бог і що Він собою являє. І якщо ваші особисті уявлення про Бога не збігаються з уявленнями іншої людини, то ви можете навіть відчувати ворожість до цієї людини. Кожна людина має у своїй свідомості свій образ Бога. І тому вам треба просто припустити думку, що інші люди можуть мати інше уявлення про Бога. Але це не означає, що хтось має більш правильне уявлення, а хтось має менш правильне уявлення.

Ви стаєте ближче до Бога тільки тоді, коли підносите свою свідомість до  найвищого доступного вам рівня. І чим вище рівень вашої свідомості, тим ви більше й більше розумієте, що ви не можете пізнати Бога. І навіть коли ви станете богом в очах інших людей, ви все одно не зможете пізнати Бога.

Є тільки вічне прагнення до осягнення Буття, вічне перевершення себе. Але коли ви у своїй свідомості досягаєте стану нірвани, то ви розумієте, що ви досягли всього й вам більш нічого не треба пізнавати, бо ви ввійшли у стан Божества.

Однак підходять космічні терміни, і ви знову виходите із цього стану й знову починаєте пізнавати Бога. І цей процес не має ні початку, ні кінця.

Але зараз ви перебуваєте на самому нижчому ступені пізнання Бога, і найперше завдання, котре стоїть перед вами, це навчитися розрізняти ілюзорний світ і Реальний світ. І передусім ви повинні навчитися розрізняти ілюзію всередині вашої свідомості.

І якщо ви помiркуєте над своїми думками й своїми почуттями, то ви зрозумієте, що ваші думки й почуття абсолютно нереальні. Все, чого б ви не торкалися своїм розумом, є ілюзією. Тому першим етапом звільнення від ілюзії є ваше розуміння того, що всі ваші думки й почуття є ілюзією. І як тільки ви зрозумієте це, то ви будете готові до наступного кроку, розуміння того, що ж у вас є Реальним.

Існує багато медитативних практик. Усі вони спрямовані на те, щоби ввійти у зв'язок з Реальною частиною вас самих. І першим вашим кроком до Реальної частини вас самих є заспокоєння вашого розуму.

Я дам вам свою мантру. Я вкладаю в цю мантру свою енергію, свій моментум досягнень. Тому, якщо ви вирішите читати цю мантру зараз, то ви отримаєте від читання цієї мантри максимальний ефект. Ця мантра допоможе вам позбавитися не тільки зайвої рухливості вашого розуму, але й дозволить вам звiльнитися від багатьох ваших недосконалостей.

Отже, ви вимовляєте зі смиренням:

ОМ МАНІ ПАДМЕ ХУМ

Повторюйте цю мантру так багато й так часто, як вам захочеться це робити. Ця мантра допоможе вам звiльнитися від вашого его так швидко, наскільки швидко ви у своєму розумі допускаєте позбавитися вашого его.

Дехто з вас думає, що, можливо, вони до кінця цього життя не позбавляться свого его. Дехто думає, що їм знадобиться ще кілька життів, щоб позбавитися свого его.

Відбувається рівно те, що ви допускаєте у своїй свідомості. І якщо ви допустите у своїй свідомості, що ви позбавитеся свого его, коли будете читати мою мантру 1000 разів на день впродовж року, то так і станеться.

Тільки, будь ласка, перед читанням моєї мантри не забувайте виконати мої рекомендації, які я дав вам у цій диктовці.

Не забувайте, що ви розмовляєте з Богом, і підійдіть до нього якомога ближче у своєму серці, щоб Він вас почув.

Я ЄСМЬ Падмасамбхава
був з вами сьогодні напередодні свята Весак.