Бесіда про реалізацію Божественної можливості в Росії

Владика Микола Реріх

13 січня 2010 року

Я ЄСМЬ Микола Реріх.

Я знову прийшов до вас цим днем, для того щоб поговорити про ті питання, які хвилювали мене під час мого втілення і які не перестають хвилювати мене зараз.

Ви знаєте, як я люблю Росію. І я ніяк не можу примиритися з тим, що Божественна можливість, яка відкрита Небесами для цієї країни, залишається незатребуваною.

Зрозумійте, рідні, що для того, щоб замкнувся потік Божественної можливості, струми ваших сердець повинні відповідати й перебувати на потрібному рівні. У ваших серцях перебуває той механізм, який дозволяє Божественній можливості виявити себе у фізичному світі.

Тому вогні духа, вогні серця – ось що повинне бути вами запалено. Скільки передових людей у різних галузях мистецтва, науки працювали для того щоб піднялися вібрації людей. Де зараз всі ці найвищі здобутки людської свідомості?

Чому ми забули про краще? Чому ми пустили в наші серця найнижчі зразки в мистецтві, музиці, кінематографі, живопису? Як вийшло, що молодь залишилася без поживи, так необхідної їй. Я маю на увазі поживу, необхідну для розвитку їхніх душ.

І раніше в Росії було багато мракобісся. І ми знали це. Але шанувалися також люди, які несуть Божественні зразки. І була інтелігенція, яка здатна була сприймати кращі зразки.

У мій час було завдання провести Послання Владик у світ, щоб люди отримали до них доступ і не відкинули. Зараз, при можливостях інтернету, інформація поширюється блискавично. Але інша небезпека постала перед людьми. А саме те, що потік всього найбільш низькопробного й вульгарного нахлинув на людей, і в цьому океані інформації потонули крихти знання, які з такими труднощами доставляються у ваш світ кращими представниками людства.

Є Шлях, і не все загублено. Усе можна змінити. І я продовжую нести у своєму серці впевненість, що все ще можливо надолужити і Росію очікує велике майбутнє. Я не можу змиритися з тими проблемами, які знову встали на шляху світлого дня. Найнижчі людські вияви чомусь не викликають ніякої відсічі.

Будити, будити тих, хто ще може бути розбуджений – першочергове завдання дня! І водночас треба намагатися іти тим шляхом, яким ішли ми. Ґрунтуючись на своїх зв'язках та авторитеті, ми намагалися достукатися до верхівки влади в Росії, щоб звідти пішла вказівка вниз. Це був найдійовіший шлях, який міг би змінити майбутнє Росії ще тоді, у 20-х роках минулого століття. Зараз я розумію, що ймовірність успішного результату нашої місії становила не більш декількох відсотків. Але Владики використали цей шанс.

Зараз все змінилося в Росії, і ймовірність того, що загальногуманітарне Вчення, дане Владиками Мудрості, буде мати широке розповсюдження в Росії та слідом за нею в інших країнах, набагато зросла. Потрібне тільки докладання зусиль тих щирих сердець, які для цієї місії прийшли у втілення. Більшість населення Росії як і раніше живе уявленнями столітньої давнини. І вірить у доброго царя-батюшку, який прийде й всі будуть жити щасливо й безтурботно.

Іноді одна людина може змінити весь хід історії. Але ця людина повинна підготувати себе до місії. Вона повинна бути здатною витримати струм Божественної можливості й пропустити його через своє серце в потрібний момент.

Багато разів читалися та перечитувалися книги Агні Йоги, дані Владиками через мене й мою дружину. Який же результат вашого читання, якщо ви не змогли підготувати свої серця для струму Божественної можливості? Ми готували велике майбутнє для Росії своєю щоденною подвижницькою працею. Ми не спали ночами в період Великої Вітчизняної війни й направляли всі наші молитви й благання на порятунок Росії.

Я міг би сподіватися, що наша праця буде мати продовження, а не тихо розчиниться по різних гуртках і посиденьках.

Я дуже шкодую про те, що пітьма лиш зміцнила свої позиції за останній час.

Важко погодитися з думкою, що Божественна можливість, знову дана Росії, спливає, і не знаходяться ті богатирі духа, які могли б цю можливість реалізувати.

Я дуже шкодую, що тепер не перебуваю у втіленні. Я зміг би створити навколо себе коло однодумців із кращих представників інтелігенції. Ми могли б організувати піклувальну раду, яка змела б з екранів телевізорів всю вульгарність.

Невже не залишилося на землі Росії тих людей, які змогли б служити безкорисливо Істині? Чи такий сильний той колос на глиняних ногах, який використовує всі засоби, щоб протриматися ще якийсь час і побенкетувати? Я маю на увазі колективне несвідоме людей, які орієнтовані на пітьму й бояться вийти на світло, на пряме сонячне світло, а віддають перевагу за лаштунками творити свої темні справи.

Я звертаюся безпосередньо до вас, хто перебуває у втіленні сьогодні. Чи все ви зробили у ваших життях, щоб наблизити кращі ідеали людства до фізичного плану для їхньої реалізації?

Необхідна освіта молоді із самого раннього віку. Необхідно наповнити екрани телевізорів і прилавки крамниць кращими зразками. Ніхто з Владик не зможе зробити цю роботу за вас!

Тільки якості серця, тільки вогні духа потрібні вам для виконання вашої місії. І ця робота й цей подвиг духа нітрохи не менше того подвигу, який був виявлений кращими синами і дочками Росії в минулому.

Я ЄСМЬ Микола Реріх.