Учення про Общину

Гаутама Будда

3 квітня 2005 року

Я ЄСМЬ Гаутама, який знову прийшов через мого Посланника.

Я хочу сьогодні зупинитися на темі взаємин між членами різних общин і релігійних напрямків.

Дуже легко встановити ваші особисті стосунки з Богом всередині вас. І дуже складно встановити відносини з іншими людьми, які, здавалося б, прямують з вами одним Шляхом і мають бути вашими друзями. Але саме з боку цих людей, які йдуть з вами одним Шляхом, ви зустрічаєте найбільш опору й негативних почуттів у вигляді ненависті, заздрості, засудження.

Чому?

Багато хто з вас ставив собі це запитання. І багато хто з вас намагався знайти на нього відповідь, але марно.

Ваші попутники на Шляху насправді є вашими кармічними партнерами. Ви притягнулися один до одного для вирішення ваших кармічних протиріч. Немає жодного боргу, що може бути вам прощений. Тому, коли ви досягаєте певного рівня духовних досягнень, ви не можете рухатися далі доти, поки не зустрінетеся з усіма індивідуумами, які перебувають у втіленні, з котрими ви маєте невирішені кармічні проблеми.

Тому ви, з одного боку, опиняєтеся в товаристві людей, які притягнулися до Вчення бажанням досягти просвітлення в царині пізнання Божественної Істини, і, з іншого боку, ці ж самі люди є вашими давніми кармічними боржниками, або ви повинні повернути їм ваш кармічний борг.

Тому настільки часто суперечності в духовних течіях стають такими гостро вираженими, котрі доходять до повної ворожості, що, здається, воістину ці люди не мають нічого спільного з Богом і служать самому дияволу.

У кожному з вас є Бог і в кожному з вас є диявол. Немає людей, які перебувають у втіленні, котрі були б досконалі.

Сама досконалість, щоб втілитися у вашому світі, має обтяжити себе такими взятими на себе добровільно кармічними проблемами, притаманними цій планеті, що, зустрівшись із цією Божественною досконалістю у плоті, ви подумаєте, що зустрілись із самим дияволом.

Істина тут полягає в тім, що найбільш досконалі душі намагаються, прийшовши у втілення, узяти на себе якомога більший кармічний багаж, котрий належить іншим людям, щоб полегшити їхній тягар.

Тому сьогодні я даю вам це Вчення та це розуміння взаємодії людей всередині общини, і чому багато людей, стикнувшись на власні очі з багатьма проблемами, властивими групі, віддають перевагу піти й шукати іншу общину з меншими проблемами й більш врівноважену й збалансовану у своїх проявах. При цьому люди забувають, що вони, відповідно до якості своїх вібрацій, притягнуться саме до тієї групи людей, яка може їм дати найшвидший спосіб відпрацювання кармічних боргів.

Не всі недосконалості ви можете подолати, використовуючи молитви й інші духовні практики. Частину цих недосконалостей можна подолати, тільки стикнувшись у житті з тією людиною, з якою у вас є карма, і відпрацювати цю карму безпосереднім спілкуванням і вирішенням конфлікту й подоланням цього конфлікту насамперед у своїй власній свідомості.

Тому ніколи не варто зазнавати гнів або обурення, коли хтось із ваших братів на Шляху вчиняє з вами несправедливо, як вам здається. Ви маєте можливість віддати свій кармічний борг цій людині найбільш м'яким можливим способом з усіх. Уявіть собі, що ви вбили цю людину в минулому або в одному з минулих життів. А в цьому житті ця людина всього лиш завдала вам словесну образу, або вигнала вас із общини, або створила для вас нестерпні умови існування в общині шляхом інтриг і пліток.

Хоча для багатьох з вас здається, що було б набагато краще, якби ви були вбиті, ніж витримувати цей нестерпний душевний біль.

Дозвольте Богові вирішувати, як ви повинні відпрацювати ваш кармічний борг. Дозвольте Богові піклуватися про вашу душу. Повірте, ви отримуєте саме ті випробування у вашому житті й зустрічаєтеся саме з тими ситуаціями, які найкраще сприяють вашому просуванню Шляхом.

І скільки б ви не бігали по різних релігійних групах і общинах, шукаючи місця, де вам було б комфортно перебувати серед людей, які оточують вас в общині, ви не знайдете ніде того, що ви шукаєте, бо енергії, котрі містяться в вас самих, у вашій аурі, не дозволяють вам знайти місце на Землі, де ви могли б сховатися від ваших кармічних боргів. І змушує вас звинувачувати когось за межами вас самих у ваших проблемах тільки ваша нереальна частина, ваше его.

І доти, поки ви не зломите опір цього вашого ворога, ви будете зустрічатися з тими ситуаціями, які будуть вас зачіпати й викликати у вас сильні душевні переживання і травми.

Ви не можете змінити інших людей, і ви не можете змінити життя на планеті Земля, принаймні, ви не зможете досягти відчутних змінень протягом одного людського життя, але ви можете змінити ваше ставлення до обставин вашого життя. І ви можете змінити ваше ставлення до тих людей, які ображають вас чи здійснюють проти вас непорядні вчинки.

Якщо ви є золотом, то в який би бруд впродовж вашого життя ви не потрапляли, як би вас не називали ваші кривдники, ви все одно залишаєтеся золотом.

І кожен з вас є таким самородком із золота. Ви всі маєте всередині себе саму досконалість. Але шар бруду, у якому приховано вашу досконалість, ваше золото, не дозволяє іншим людям розрізнити у вас вашу Божественну, досконалу природу.

Чи досяжне в будь-якій групі створення відносин, які б відповідали високим стандартам Вчення, що дається Владиками, пророками, посланниками?

Звичайно, досяжне. Але тільки в такому випадку, якщо група в цілому рухається в напрямку Божественного плану, якщо група прагне досягти висот Божественного служіння, яке проявляється як служіння ближньому, служіння життю в будь-якому його вияві.

Група, що складається з індивідуумів, які досягли значних ступенів на духовному шляху, завжди гармонійна й позбавлена конфліктів. Але необхідно, щоб група мала у своєму складі хоч би одну людину з досить високим рівнем досягнень, і прагнула використати цю людину як зразок для наслідування.

Буває і так, що людина прозріває, її осягає духовне осяяння, і вона прагне донести свій досвід до близьких їй людей у групі, але замість підтримки й радості від розділення цього досвіду, людина наштовхується на стіну нерозуміння та навіть звинувачення в гордині й недосконалості.

Загальний рівень групи в такому випадку такий, що не може у своїй свідомості розрізнити досягнень свого побратима. І група втрачає свій орієнтир, людину, яка могла б їм дати своє Світло й свої досягнення.

Багато ситуацій складається в різних групах. Але всі ці ситуації необхідно пройти, необхідно прийняти, і всі вони складаються Творцем для того, щоб ви мали можливість стати досконалими в Богові, відмовившись від вашої недосконалості.

Тому кожен отримує те, що він заслуговує. Але я не хочу, щоб у вашій душі після сьогоднішньої розмови оселилося почуття безвиході й зневіри.

Насправді процес підйому на новий рівень свідомості відбувається дуже швидко, у лічені секунди. Вам необхідно лиш мати у своїй свідомості постійно вірний орієнтир, вірний напрямок і вірне стремління.

І ми даємо вам ці диктовки саме з метою направити вашу свідомість і дати вам вірний напрямок для ваших прагнень.

Не звертайте уваги на наліт бруду, що покриває душу людей, які вас оточують. Умійте за будь-яким шаром бруду розгледіти Божественну природу кожної людини.

І вибирайте навколо себе вірні зразки для наслідування. Вам дані для цього багато ключів у цих диктовках.

Я бажаю вам успіхів на вашому Шляху.

Я ЄСМЬ ваш брат Гаутама.