Учення про правильне ставлення до навчання, що дається Владиками

Владика Іларіон

2 січня 2008 року

Я ЄСМЬ Владика Іларіон, який прийшов до вас через нашого Посланника.

Як завжди, мені б хотілося дати вам невелике наставляння, і я щиро сподіваюся, що моє навчання піде вам на користь. 

Ви не можете зосередитися тривалий час на предметах, яким ми вас навчаємо. Надто багато у вашому житті відволікаючих факторів. Однак перша й сама головна ваша якість ‒ це здатність концентруватися та зосереджуватися на досліджуваному вами предметі. Тоді, коли ви стаєте здатними концентруватися на нашому викладанні, ви починаєте краще засвоювати ті предмети, яким ми вас навчаємо.

Доти, поки ви продовжуєте читати наші диктовки мимохідь, буквально між прийманням їжі й переглядом телевізора, доти ви не отримаєте ні необхідного ефекту від нашого навчання, ні користі для вашої душі.

Згадайте, якщо ви зайняті якоюсь напруженою роботою, то чи буде вона успішна, якщо ви постійно відволікаєтеся та намагаєтеся робити десять справ одночасно. Чому у вас склалося відчуття, що займатися духовною роботою ви можете побіжно, мимохідь, ходячи?

Доти, поки ви не виробите у вашій свідомості правильного підходу до духовної роботи, ви не зможете досягти значущих результатів.

Я маю з жалем відзначити, що відсутність уваги й зосередження є лихом вашого часу. Ви прагнете засвоїти одночасно самі різнопланові речі. Ви слухаєте радіо або дивитеся телевізор, розмовляєте по телефону й намагаєтеся читати наші Послання.

Доти, поки ви не знайдете в собі сили відкинути все й займатися тільки прийманням духовної їжі, доти ваше читання наших Послань не тільки не принесе вам належної користі, але й буде шкідливим для вашого розвитку.

Я розкрию вам чому. Якщо ви зайняті якоюсь мирською справою, наприклад, слухаєте сучасну музику по радіо чи дивитеся рекламу по телевізору, і в цей час ви намагаєтеся читати наше Послання, то вся енергія, яку ми вкладаємо в наші Послання, неправильно кваліфікується вами. І замість того, щоб ваш розвиток ішов вперед, ви скочуєтеся назад.

Зрозумійте, що ви розмовляєте з Богом, ви спілкуєтеся з Владиками, які набагато випередили вас і піднялися вище східцями еволюційного розвитку. Звідки у вас стільки неповаги?

Чому у вас відсутня елементарна пристойність у спілкуванні з нами?

Мені б хотілося, щоб ви перестали сприймати Вчення, котре дається нами через нашого Посланника, як щось, само собою зрозуміле й повсякденне.

Для передачі кожного Послання трудяться тисячі істот Світла. Ми витрачаємо дорогоцінну Божественну енергію, ми збираємо її по краплях і вливаємо її в наші Послання.

Якщо ви не зміните свого споживацького ставлення до даної вам Божественної милості, ми закриємо двері наших аудиторій, і ви залишитеся в коридорі, очікуючи нової Божественної можливості.

Як швидко людство звикає до всього. І нам вкрай важко спостерігати, як ви розглядаєте читання наших Послань поряд з якимись розважальними заходами, наприклад, з переглядом відеофільму.

Деякі з вас нашими Посланнями заманюють на свої посиденьки роззяв і використовують наші Послання як духовне частування.

Подивіться на себе збоку. Подивіться, що ви робите.

Ви спілкуєтеся з Богом! Майте внутрішню пристойність, щоб привести себе до ладу, перед тим як спілкуватися з Богом.

Утім, це панібратство при спілкуванні з Богом дуже поширене у ваш час.

І перше, що вам слід зробити, ‒ це виробити в собі якість трепетного ставлення до Божественного.

Вам необхідно потурбуватися ще про багато ваших невірних спрямувань. Вам необхідно багато про що задуматися та прищепити собі у примусовому порядку якість упокорювання.

Перестаньте розглядати Владик як дійних корів. Так, ми доглядаємо за вами, ми навчаємо вас, ми втішаємо вас, ми лікуємо ваші фізичні тіла й ваші душі, але чому ви розглядаєте все те, що ви від нас отримуєте, як належне? Чому ви забуваєте про вдячність?

Я повинен був з вами сьогодні серйозно поговорити на цю тему, тому що коли ви не зміните свого ставлення до спілкування з Владиками й не зможете здолати в собі деякі супутні вам негативні риси характеру, то ви можете дуже сильно зашкодити вашій душі. Пам’ятайте, що тоді, коли ви отримуєте Божественну енергію, ви її самі направляєте у вашому світі за допомогою ваших думок, ваших почуттів, ваших станів. І тоді, коли ви не в належному стані отримуєте енергію, читаючи наші Послання, ви так само можете її невірно використовувати, направляти на примноження ілюзії, творити карму.

Ви повинні відповідальніше на вашому ступені еволюційного розвитку підходити до використання Божественної енергії.

Я приходив сьогодні для того, щоб ви замислилися над тим, чи вірно ви розпоряджаєтеся нашими Посланнями, інформацією та енергією, що містяться в них.

Я сподіваюся, що моє сьогоднішнє навчання буде корисне для вас.

Я ЄСМЬ Іларіон.