Учення про щастя

Гаутама Будда

10 липня 2006 року

Я ЄСМЬ Гаутама Будда, який знову прийшов. І як завжди, я прийшов, щоб дати вам свої наставляння, те Послання світові, у якому світ має потребу зараз.

Я хотів би сьогодні зупинити вашу увагу на тих обставинах у ваших життях, які присутні й заважають вам набути внутрішньої рівноваги, спокою, гармонії та щастя.

І це щастя не зовсім те щастя, яке мають на увазі люди, коли перебувають у гущі життя. Моє розуміння щастя та ваше розуміння щастя різні. І знаєте чому? Тому що ви розглядаєте щастя з погляду обставин одного вашого життя, у якому ви перебуваєте зараз. А я розглядаю щастя не тільки з точки зору цього поточного життя, але й з погляду всіх своїх втілень і з точки зору втілень всіх живих істот, які перебувають у втіленні на планеті Земля або очікують свого поточного втілення.

Тому наше з вами розуміння щастя буде різним. Але ми зможемо наблизити наші розуміння щастя одне до одного, якщо ви дозволите собі вийти за рамки ваших уявлень про дійсність, що оточує вас. Розширте трохи діапазон вашого сприйняття світу. Вийдіть за рамки того, що вас оточує у вашому житті, ваших щоденних турбот і проблем. Тому що те, що ви допускаєте у вашій свідомості, рано чи пізно виявляється у ваших життях. І якщо ви постійно зосереджені на ваших поточних проблемах, то в майбутньому ви не отримаєте нічого, крім цих проблем.

Щастя ‒ це просто стан вашого розуму. І навіть тоді, коли здається вашому зовнішньому розумові, що проблемам і турботам у вашому житті немає кінця, якщо ви зумієте підняти вашу свідомість трохи вище, то ви зрозумієте, що насправді ви є найщасливішою істотою в цьому Всесвіті.

Вам здається, що я жартую з вас. Однак я зі свого погляду Вознесеної Істоти заздрю ??вам, хто перебуває у втіленні зараз. Повірте мені, що все полягає тільки у вашій свідомості й у тім, як ви сприймаєте все, що відбувається навколо вас. І більшість ваших проблем, 99 відсотків ваших проблем, ви створюєте собі самі просто тим, що не здатні вирватися своєю свідомістю за рамки навколишньої дійсності. Щастя є просто станом вашого розуму. І насправді те Вчення, яке ми даємо, є Вченням, яке несе в собі щастя для вас.

Ваша свідомість вчиться сприймати все, що вас оточує, з погляду існування іншої, більш високої реальності. І ви набуваєте знання про Закон Карми. І ці знання та навички дозволяють вам керувати самим вашою життєвою ситуацією. Ви повинні зрозуміти, що ви самі є тим, що відділяє вас від вашого стану щастя. Іншими словами, ви самі заважаєте собі стати щасливими.

Давайте розглянемо цю ситуацію на прикладі. Наприклад, ви стурбовані тим, що хтось із ваших сусідів або інших людей має більш, ніж ви. Ви починаєте заздрити, бажати зла цим людям і тим самим ви стаєте дедалі більш нещасні. Ви буквально заганяєте себе в кут. І ваша свідомість вже не може прорватися крізь павутину заздрості й злоби.

Тепер давайте подивимося, як поводиться мудра людина. Вона вміє радіти щастю інших людей, і вона вміє радіти тому, що не вона, але хтось має можливість щось купити, щось зробити. Така людина набуває заслуг у своєму серці, які дозволяють їй підняти свідомість над буденністю та набути радості й щастя у своїй свідомості.

І тоді, коли ви зможете навчитися радіти чужим досягненням, то ви тим самим відкриєте для себе можливість також бути успішними. І навіть якщо за кармою цього втілення вам не належить мати надто багато й жити в достатку, усе одно ви створите собі умови для наступного втілення більш сприятливі, і ваше наступне життя буде успішнішим і повним того, що люди вважають виявом щастя. Однак якщо ви продовжите далі розвивати в собі позитивне мислення, то ви зможете зрозуміти, що ніякі ознаки щастя, визнані у вашому суспільстві, не приносять справжнє щастя. І справжнє щастя полягає в тім, що ви здатні пожертвувати собою на благо живих істот. Ви жертвуєте собою, і з погляду людей, які живуть зараз на Землі, ви є невдахою, проте ваш стан нагадує стан тихого внутрішнього щастя та блаженства. І ви не проміняєте цей ваш стан на жодні багатства світу.

О, це стан, про який я вам розповідаю, доступний найвищим посвяченим. І ті з вас, хто читає ці рядки, дуже багато хто може подумати, що те, про що я кажу, їх ніяк не обходить, тому що вони надто зосереджені на людських проблемах. Проте я не відкрию вам ніякого секрету, якщо скажу, що цей стан, про який я говорю, буде доступний вам всім на певній стадії вашого розвитку. Це стан розуму Будди. І всі ви із часом будете Буддами. Тому що це наступний ступінь розвитку людства. І як би ви не прагнули відсунути цей ступінь, він все одно настане. Тому що тисячі істот, які вже досягли рівня свідомості Будди, стоять у черзі, щоб втілитися у вашому світі й надати йому допомогу, приймаючи на себе гріхи світу й страждаючи за людство. Тим самим вони спокутують карму людства й дають людству шанс за шансом для того, щоб воно змогло повернутися на еволюційний шлях розвитку, а не було знищене черговим руйнівним катаклізмом.

Я щасливий дати вам сьогодні це Вчення про щастя. Тому що дуже багато хто з вас нещасливий тільки тому, що перебувають у царині відсутності знання про Істину. Невігластво є загальною хворобою людства. Невігластво огортає вас подібно до наркотичного туману й гасить у вас ту іскру розуму, яку ви колись отримали від Владик Мудрості і яка до пори до часу прихована всередині вашої істоти. Але настане момент, коли ваша іскра почне горіти, і полум'я, яке розгориться всередині вашої істоти, здатне буде освітити шлях багатьом заблудним душам. Ви згораєте самі, але ви висвітлюєте шлях іншим. Тому символ смолоскипу або свічки є символом освіти.

Самовіддача й служіння ‒ ось ті якості, які ви повинні прагнути напрацювати в собі відразу ж, як тільки ви почнете виходити з туману невігластва. Ваш стан щастя безпосередньо залежить від того, як успішно ви зможете подолати в собі невігластво й лінощі, властиві більшості людства на цьому етапі.

Я прощаюся з вами. І відчуваю смуток від того, що не можу передати свій стан щастя якомога більшій кількості індивідуумів, утілених на Землі зараз.

Я ЄСМЬ Гаутама,
з побажанням вам просвітлення та щастя.