Учення про карму бездіяльності

Улюблений Кутхумі

24 червня 2005 року

Я ЄСМЬ Кутхумі, який прийшов знову.

Сьогоднішня наша розмова буде присвячена кармі бездіяльності. Чи чули ви коли-небудь про карму бездіяльності? Вам здається, що тільки ваші дії можуть створювати карму. У ході наших попередніх розмов ви ознайомилися з тим, що таке карма1 і як вона створюється. Ви також мали можливість отримати уявлення про благу карму2. І ось тепер, повертаючись до теми карми, я бажаю дати вам Вчення про карму бездіяльності.

Уявіть собі, що хтось звертається до вас по допомогу, а ви не бажаєте допомогти. Чи будете ви в такому випадку створювати карму? Ви ж нічого не будете робити. Ви не робитимете ніяких зусиль, щоб допомогти людині, яка звернулася до вас.

Дуже багато людей на Землі творять карму саме тим, що не вживають ніяких дій у тих ситуаціях, коли вони повинні діяти.

Ви бачите, що Закон Бога такий, що ви створюєте карму навіть у такому випадку, якщо ви нічого не робите.

Ви приходите у ваш світ для того, щоб набувати досвіду й діяти. Тому, якщо ви ухиляєтеся від того, щоб діяти, ви творите карму.

Дозвольте мені дати роз'яснення із цього питання. Ви пам'ятаєте про те, що карма ‒ це неправильно кваліфікована вами енергія в ході неправильних дій. Якщо ви використовуєте Божественну Енергію, яка надходить до вас із Божественного світу, відповідно до Божественного Закону, то ви створюєте благу карму, ваші скарби на Небесах. Якщо ви неправильно використовуєте Божественну Енергію, то вона відкладається у ваших чотирьох нижніх тілах у вигляді негативної енергії. І ця енергія відповідно до Божественного Закону притягує до вас ті ситуації, які ви зобов'язані пройти знов і знов, для того щоб засвоїти урок, зробити правильний вибір і тим самим відпрацювати карму. Наприклад, якщо ви заздрите, або ображаєтеся, або лихословите, то ви творите карму. І ця карма буде до вас повертатися, швидше за все, у вигляді тих ситуацій, коли ви самі будете піддані точно таким же діям щодо вас. Вам будуть заздрити, або вас будуть ображати, або проти вас будуть говорити злі язики. І для того щоб відпрацювати вашу карму, ви маєте пройти всі ці ситуації зі смиренням і покорою Волі Бога, без осуду кривдників, нескінченно прощаючи людей, які заподіюють вам шкоду.

Ось чому Ісус говорив, що прощати треба "до седмiжди сiмдесяти разів"3. Ви ніколи не знаєте, скільки разів ви у своїх минулих життях кривдили людей і робили щодо них непристойні вчинки.

А тепер повернемося до карми бездіяльності.

Наприклад, до вас звертається людина по допомогу. І ви відмовляєте їй у допомозі. Чи будете ви тим самим творити карму? Адже ви не витрачаєте Божественну Енергію. Ви просто нічого не робите. Ця ситуація не така проста, як здається. І будете ви створювати карму чи ні, залежить від багатьох обставин.

Передусім, ви маєте бути впевнені, що людина, яка звертається до вас по допомогу, дійсно потребує допомоги. Якщо людина звертається до вас по допомогу й не потребує допомоги, а ви все-таки цю допомогу людині надали, то людина, яка до вас звернулася по допомогу, у такому випадку створює карму. Ви в такому випадку не створюєте карму, але ви як би побічно сприяєте тому, щоб інша людина створила карму. Коли ви досягаєте певного духовного рівня, то ви зобов'язані стежити не тільки за собою, але й допомагати іншим людям уникати ситуацій, у яких вони творять карму.

Наступний момент. Якщо людина, яка звертається до вас по допомогу, дійсно потребує допомоги, то ви не будете творити карму, коли відмовите цій людині в такому випадку, якщо ви не можете надати допомогу цій людині.

Дуже може бути, що людина потрапила у скрутне становище й дійсно потребує допомоги, наприклад, грошової допомоги. І вона звертається до вас по допомогу. Але, якщо ви не маєте можливості допомогти цій людині або ви вважаєте, що ви повинні передусім направити ваші гроші на те, щоб нагодувати вашу родину, то в такому випадку ви не творите карму. Дуже може бути, що людина, яка звернулася до вас по допомогу, у якомусь іншому житті відмовила вам у допомозі, коли ви звернулися до неї, і ви просто повернули їй кармічний борг.

І, нарешті, якщо людина до вас звертається по допомогу, потребує допомоги, ви можете надати їй допомогу, і ви відмовляєте їй у допомозі, то ви творите карму.

Ви зобов'язані допомагати тим людям, які звернулися до вас по допомогу. І коли ви можете надати допомогу й відмовляєте в допомозі, вам здається, що ви не витрачаєте Божественну Енергію та, отже, не створюєте карму. Однак ті почуття й ті мотиви, які вами керують при прийнятті вашого рішення, змушують вас творити карму. Наприклад, ви хочете провчити цю людину, яка звернулася до вас по допомогу, або вам приємно, коли хтось перед вами принижується, або вам лінь надавати допомогу, або вас опановує жадібність. Будь-яка із цих якостей і багато інших якостей, які є справжньою причиною вашої відмови в допомозі, є небожественними якостями, й, проявляючи їх, ви творите карму.

Тому, перш ніж відмовити людині, яка звернулася до вас по допомогу, завжди дуже ретельно зважте всі «за» і «проти».

І вашим найкращим порадником у важкій ситуації, безсумнівно, буде ваше Вище Я. Тому що ваше Вище Я завжди знає, повинні ви надавати допомогу чи ні. Якщо ж ваш зв'язок з Вищою частиною вас самих утруднений або ви не впевнені в одержуваних відповідях, тоді уважно проаналізуйте свій внутрішній мотив, свої почуття. Або ви не хочете надавати допомогу людині через те, що вам лінь, або через те, що вам шкода грошей, або часу. Або ви починаєте судити цю людину, що вона опустилася до такого стану, що сама неспроможна вирішити свої проблеми. Якщо подібні думки лізуть вам у голову, то подолавши ці думки, пересильте себе й надайте ту допомогу, про яку вас просять. І після того, як ви надасте цю допомогу, ви відчуєте полегшення, і це буде знаком того, що ви зробили правильний вчинок і відпрацювали якусь стару карму, що значиться за вами з минулого.

Якщо ви не відчуваєте ніяких негативних почуттів, але ваша інтуїція підказує вам, що ви не повинні надавати людині допомогу, незважаючи на те, що людина в ній має потребу, просить вас про допомогу й ви можете цю допомогу надати, то в одному відсотку зі ста це може бути тест, який ви даєте людині, яка звернулася до вас. І ви відмовляєте саме через те, що даєте цій людині тест. Однак це вкрай рідкісний випадок, і ви повинні володіти високим духовним рівнем і пройти посвячення на володіння мантією Гуру, щоб мати можливість давати такий тест. Тому я вам рекомендую завжди надавати допомогу людині, яка потребує допомоги, звертається до вас по допомогу, і ви можете надати цій людині допомогу.

Насправді, дуже багато проблем у вашому світі пов'язані саме з тим, що люди звертаються по допомогу й не отримують її. Наприклад, по допомогу до чиновників, які за посадою зобов'язані надавати допомогу й навіть отримують за це платню, але не надають допомогу людям, які приходять до них за допомогою.

Завжди треба пам'ятати про те, що в наступному житті ви поміняєтеся місцями, і той чиновник, який через свою недбайливість не виконував свій обов'язок належним чином, опиниться у становищі прохача й змушений буде звертатися по допомогу саме до тих індивідуумiв, кому він відмовляв у допомозі .

Така сама ж проблема виникає щодо сильних світу цього, які отримали у свої руки багатство. Велике багатство завжди свідчить про карму, яка є у людини і яка пов'язана з неправильним ставленням до грошей.

І багатство дається людям як шанс відпрацювати цю карму. Тому людина, на голову якої звалилося велике багатство, щоб відпрацювати карму, повинна дуже уважно проаналізувати, як вона може розпорядитися багатством, щоб надати допомогу якомога більшій кількості нужденних людей. Щоб при цьому надати допомогу саме тим, які терплять нужду, а не витратити гроші на показну благодійність. Тому що, коли людина невірно розпорядиться багатством, яке вона отримала в цьому житті, витратить його на отримання задоволень або на предмети розкошів, або престижу, то з імовірністю 99 відсотків можна сказати, що в наступному житті вона отримає повернення своєї карми тим, що змушена буде народитися в дуже бідній сім'ї та все життя просити милостиню або ледве зводити кінці з кінцями.

Тому ніколи не заздріть тим людям, які мають велике багатство. Велике багатство є свідченням дуже великої карми в теперішньому, і якщо ним невірно розпорядитися, то ще більшої карми в майбутньому.

Я думаю, що сьогоднішня бесіда була корисною. У крайньому разі, це знання може допомогти вам уникнути карми бездіяльності у ваших життях.

Я ЄСМЬ Кутхумі.

 

 

 

___________

1Див. Диктовку Улюбленого Кутхумі від 31 травня 2005 року.

2 Див. Диктовку Улюбленого Кутхумі від 6 червня 2005 року.

3Матв. 18:22